10 sposobów, by cieszyć się ogrodem przed mrozem: Sadzić, pielęgnować i zbierać plony!

Twój ogród jest już prawie w szczytowej formie, ale wiesz, że wkrótce wszystko pójdzie szybko w dół. Mróz i spadające temperatury wkrótce zamienią Twoje piękne rośliny w zwiędłe, brązowe liście, które mają przed sobą jeszcze tylko kilka dni życia. Ale to nie znaczy, że nie możesz się nimi cieszyć trochę dłużej! Zanim nadejdzie mróz i zniszczy wszystko, jest jeszcze kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć piękno swojego ogrodu. Oto kilka pomocnych wskazówek, jak cieszyć się ogrodem do nadejścia jesieni.

Stwórz swoją własną pachnącą oazę dzięki świecom zapachowym i lampionom

Być może już teraz cieszysz się kwiatowymi zapachami swojego ogrodu, ale istnieje wiele sposobów, aby zintensyfikować ten zapach i sprawić, by utrzymywał się dłużej! Aromatyczne świece i lampiony są na to idealnym sposobem. Odwiedź lokalną kwiaciarnię i wybierz kilka zapachów, które wzmocnią zapachy roślin ogrodowych, takich jak wanilia, cytrusy, róża i lawenda. Możesz również odwiedzić lokalny sklep spożywczy, aby znaleźć naturalne olejki zapachowe, które będą działać równie dobrze, bez dodatkowych kosztów związanych z wizytą w kwiaciarni. Możesz umieścić te zapachy w swoim ogrodzie lub wokół domu, aby w pełni wykorzystać swój pachnący ogród.

Możesz również umieścić aromatyczne zioła w doniczkach w pobliżu drzwi, aby zintensyfikować zapachy w ogrodzie. Doskonale nadają się do tego bazylia i rozmaryn.

Zorganizuj letnią ucztę na świeżym powietrzu

Lato zawsze będzie pamiętane jako czas, kiedy ludzie spędzali godziny na zewnątrz, ciesząc się ciepłymi nocami i długimi dniami spędzonymi w ogrodzie. Jeśli chcesz zatrzymać te wspomnienia na dłużej, dlaczego nie zorganizować letniego bankietu w swoim ogrodzie? Można to zrobić o każdej porze roku, ale szczególnie dobrze jest to zrobić latem, kiedy można cieszyć się ciepłą pogodą i przedłużonym światłem dziennym. To świetny sposób na uczczenie urodzin, rocznicy lub innej specjalnej okazji. Jest to również wspaniałe zajęcie dla całej rodziny, z którego każdy może skorzystać. Jeśli chcesz pójść na całość, możesz nawet zatrudnić firmę cateringową, która zorganizuje dla Ciebie imprezę. Letni bankiet w ogrodzie będzie naprawdę niezapomnianym przeżyciem!

Posadź kilka bardziej kolorowych roślin przed zimą

Jeśli chcesz dodać trochę odważnych, żywych kolorów do swojego ogrodu, póki trwa, to możesz posadzić kilka tropikalnych roślin, które mają wspaniałe, kolorowe kwiaty. Lato to idealny czas na sadzenie takich rzeczy jak hibiskus, bugenwilla i drzewa cytrusowe. Rośliny te dodadzą do Twojego ogrodu trochę tak potrzebnego koloru, gdy będą rosły. Gdy nadejdzie jesień, zrzucą liście, ale do tego czasu będziesz miał już mnóstwo pięknych kolorów, którymi możesz się cieszyć. Jeśli chcesz dodać trochę koloru do swojego ogrodu bez sadzenia nowych roślin, możesz również uprawiać warzywa, takie jak pomidory, które mają jasne, kolorowe kwiaty. Kwiaty te dodadzą piękna Twojemu ogrodowi, a jednocześnie będziesz cieszyć się świeżymi, domowymi produktami!

Dodaj trochę komfortu dzięki lampom cieplnym, świecom zasilanym bateriami i nie tylko

Jeśli w Twoim ogrodzie znajdują się pewne rośliny, których nie chcesz stracić, istnieją sposoby, aby chronić je przed mrozem. Możesz umieścić nad nimi lampy grzewcze, aby utrzymać je w cieple podczas chłodniejszych nocy. Może to przedłużyć ich żywotność o kilka tygodni, w zależności od temperatury panującej na zewnątrz. Możesz również umieścić wokół roślin świece zasilane bateriami, aby zapewnić im dodatkowe ciepło.

Możesz również chronić glebę w swoim ogrodzie przed zamarzaniem, przykrywając ją wiórami drzewnymi, liśćmi lub ziemią. Dzięki temu mróz nie zniszczy Twojego ogrodu. Przed nadejściem mrozu możesz również zebrać pozostałe owoce z drzew owocowych. Pozostawiając je na roślinach ryzykujesz, że zamarzną i ulegną zniszczeniu.

Ciesz się pięknym zachodem słońca w swoim ogrodzie

Jeśli chcesz nadać swojemu ogrodowi wyjątkowy charakter, dlaczego nie zaprosić kogoś bliskiego, aby razem z Tobą podziwiał piękny zachód słońca w Twoim ogrodzie? Jeśli twój ogród wychodzi w kierunku, który nie jest zbyt zacieniony, możesz cieszyć się zachodem słońca razem, obserwując piękno i kolor nieba. Możesz mieć piknik, przynieść kilka koców i przytulić się, gdy będziesz cieszyć się tym pięknym widokiem. Jest to wspaniały sposób na spędzenie czasu z ukochanymi, podczas gdy pogoda jest jeszcze wystarczająco ładna, aby cieszyć się przebywaniem na zewnątrz.

Jeśli chcesz, aby to jeszcze bardziej wyjątkowe, można również zaprosić swoich przyjaciół i sąsiadów, aby dołączyć, zbyt! Jest to świetny sposób, aby poznać swoich sąsiadów, jednocześnie ciesząc się pięknym widokiem razem.

Idź na polowanie na liście, zanim będzie za późno!

Jesień to idealny czas, aby wybrać się na polowanie na ładne, opadłe liście. Niezależnie od tego, czy badasz swój własny ogród, czy pobliski park, polowanie na liście to świetna zabawa dla wszystkich grup wiekowych. Liście można wykorzystać do dekoracji domu, tworzenia rękodzieła lub nawet umieścić je w wazonie jako piękną, naturalną dekorację. Kolorowe liście to świetny sposób, aby dodać trochę piękna do swojego domu, ciesząc się ostatnimi tygodniami ciepłej pogody.

Możesz również wykorzystać opadłe liście do zrobienia naturalnego kompostu do swojego ogrodu w przyszłym roku. To świetny sposób na recykling i ponowne wykorzystanie, a jednocześnie na poprawę stanu gleby.

Świętuj Halloween z roślinami w pomieszczeniach

Jesień to także doskonały czas na świętowanie Halloween z roślinami wewnętrznymi. One też mogą być upiorne, jeśli wybierzesz te właściwe! Jest wiele roślin, które fantastycznie wyglądają w ciemności, jak lilie pokojowe, filodendrony i pająki. Rośliny te mają jasno kolorowe liście, więc wyglądają niesamowicie w ciemności. Możesz również znaleźć mnóstwo dekoracyjnych roślin wewnętrznych, które wyglądają przerażająco i są idealne na Halloween, jak begonie w czarnym kolorze i orchidea Dracula Dr. Frankenthalera. Możesz również spróbować zrobić terrarium na Halloween z kilkoma upiornymi roślinami. Do dekoracji terrarium możesz użyć najróżniejszych rzeczy, od zabawkowych pająków po sztuczne gałki oczne. Jest to świetna zabawa dla całej rodziny, a Twoje rośliny będą wyglądać niesamowicie, gdy skończysz!

Grudniowe kwiaty – dowiedz się o nich więcej!

Wreszcie możesz cieszyć się widokami grudniowych kwiatów i sprawić, że twój dom będzie wyglądał świątecznie. Istnieje wiele rodzajów kwiatów, które kwitną w grudniu, więc możesz cieszyć się kilkoma pięknymi kwiatami, bez względu na to, jakie są twoje urodziny. Niektóre z najlepszych grudniowych kwiatów urodzinowych to goździki, chryzantemy, Gerbera, orchidee, róże i tulipany. Możesz użyć tych kwiatów do udekorowania swojego domu, umieścić je w bukiecie lub dać je swoim bliskim jako prezent.

Niezależnie od tego, czy zostaną użyte do dekoracji domu, czy podarowane w prezencie, piękne grudniowe kwiaty są idealne, aby cieszyć się ogrodem, póki trwa!

Zakończ swój sezon ogrodniczy na wysokiej nucie, ciesząc się swoim ogrodem, póki trwa! Od podziwiania zachodu słońca w ogrodzie do zbierania grudniowych kwiatów narodzin, jest wiele sposobów, aby cieszyć się ogrodem, gdy jest jeszcze w pełnym rozkwicie.

0 Comments

Leave a Comment