Poradnik jak pozbyć się sierści w domu

Sierść jest głównym sprawcą wywołania reakcji alergicznej u osób wrażliwych na koty i innych futrzanych przyjaciół. Kiedy kot się czesze, luźne włosy i cząsteczki sierści uwalniają się do powietrza. Dander jest wykonany z komórek skóry kota i to właśnie on wywołuje negatywną reakcję u ludzi. Dobra wiadomość jest taka, że możesz zmniejszyć ilość sierści w domu, aby nie wywoływać reakcji u gości lub członków rodziny z alergią. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat i jak możesz obniżyć jego poziom w domu.

Redukcja sierści poprzez zwiększenie wentylacji

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, aby Twój dom był mniej wypełniony sierścią jest zwiększenie wentylacji. Jest to szczególnie ważne w okresie wiosny, lata i jesieni. Są to czasy, kiedy powietrze jest bardziej wilgotne, co prowadzi do wyższych poziomów zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach. Jednym z łatwych sposobów na zwiększenie wentylacji w domu jest otwarcie okien. Jeśli pogoda na to pozwala, staraj się otwierać okna na 15 minut co godzinę. Jeśli masz przesuwne szklane drzwi, możesz je również wykorzystać do przewietrzenia domu. Innym sposobem na zwiększenie poziomu wentylacji w Twoim domu jest zwiększenie prędkości wentylatora. Im większa prędkość wentylatora, tym szybciej będzie on usuwał cząstki sierści z powietrza. Możesz również rozważyć zainwestowanie w oczyszczacz powietrza dla całego domu. Takie urządzenie odfiltruje wiele zanieczyszczeń, w tym sierść zwierząt domowych.

Usuń sierść, którą możesz zobaczyć

Innym sposobem na zmniejszenie ilości sierści w Twoim domu jest usunięcie tego, co możesz zobaczyć. Jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić jest użycie odkurzacza, który ma filtr HEPA. Jeśli masz kota, będziesz chciał często odkurzać, więc upewnij się, że używasz odkurzacza z długim przewodem. Możesz chcieć odkurzać codziennie, zwłaszcza jeśli Twój kot jest kotem wewnętrznym, który spędza większość czasu śpiąc na Twoim łóżku lub na kanapie. Ważne jest również, aby wybrać odpowiedni odkurzacz do tego zadania. Rozważ zainwestowanie w odkurzacz z silnym ssaniem, szczotką do twardych powierzchni i narzędziem do usuwania sierści zwierząt. Możesz również spróbować użyć wałka do usuwania kłaczków. Jest to proste narzędzie, którego możesz użyć do zebrania luźnej sierści zwierzęcia z ubrań, tapicerki i innych powierzchni. Jeśli masz długowłosego zwierzaka, możesz również użyć miotły, aby szybko usunąć luźne włosy z domu.

Pomoce, dzięki którym pozbędziesz się sierści z d

Istnieje wiele produktów, których możesz użyć, aby zredukować sierść w swoim domu. Na przykład, możesz użyć worków próżniowych z filtrem HEPA, które zatrzymują 99,7% alergenów. Możesz również używać odkurzaczy z filtrem HEPA, które wychwytują i filtrują szerszy zakres zanieczyszczeń, w tym sierść. Oczyszczacze powietrza z filtrem HEPA mogą również pomóc w zmniejszeniu poziomu sierści w Twoim domu. Innym produktem, którego możesz użyć jest narzędzie do usuwania sierści zwierząt domowych, które można podłączyć do odkurzacza. Możesz użyć tego narzędzia do czyszczenia tapicerki i innych trudno dostępnych miejsc w domu. Możesz również użyć arkuszy płynu do zmiękczania tkanin, aby pomóc utrzymać meble w czystości i świeżym zapachu. Weź jeden lub dwa arkusze zmiękczacza tkanin i umieść je w swojej kanapie lub krześle. Pomoże to zmniejszyć ilość sierści, która zostaje uwięziona w tkaninie.

Filtry Vent-a-Space

Jeśli masz alergie i chcesz uwięzić sierść w swoim domu, spróbuj użyć filtra vent-a-space. Jest to filtr powietrza, który zatrzymuje sierść i inne alergeny w powietrzu. Działa on poprzez filtrowanie powietrza wchodzącego do domu. Filtr współpracuje ze standardowym piecem i może pomóc w redukcji alergenów w Twoim domu nawet o 95%. Jest to świetna opcja, jeśli nie masz pieniędzy, aby zainwestować w oczyszczacz powietrza lub jeśli chcesz uwięzić sierść w konkretnym pomieszczeniu. Jeśli używasz filtra vent-a-space, upewnij się, że czyścisz go raz na miesiąc. Możesz również spróbować zmienić filtr co trzy do sześciu miesięcy, w zależności od tego, ile powietrza przepływa przez twój filtr.

Zainstaluj oświetlenie UV-C, aby zdezynfekować powietrze

Aby zdezynfekować powietrze w swoim domu i pomóc zmniejszyć ilość sierści, możesz zainstalować oświetlenie UV-C. Ten rodzaj oświetlenia został zaprojektowany, aby zabijać zarazki, bakterie i wirusy. Jest to szczególnie dobra opcja, jeśli masz w domu dzieci i zwierzęta. Lampy UV-C są najlepsze do oczyszczania powietrza w miejscach, w których spędzasz dużo czasu, w tym w sypialni, salonie i kuchni. Świetnie nadają się również do oczyszczania powietrza w miejscach, w których ludzie często chorują, takich jak szpitale. Kiedy instalujesz lampy UV-C, upewnij się, że umieszczasz je około 18 cali nad podłogą lub wystarczająco wysoko, aby nie dotykały żadnych mebli. Powinieneś również wymieniać żarówki co sześć miesięcy.

Wnioski

Podczas gdy niewielka ilość dander jest normalna i nieunikniona, możesz podjąć kroki, aby zmniejszyć jej ilość w swoim domu. Po pierwsze, spróbuj zwiększyć wentylację podczas wiosny, lata i jesieni. Możesz również usunąć to, co widać, wyczyścić za pomocą odpowiednich środków i zainstalować filtry powietrza, które będą wychwytywać sierść. Możesz również zainstalować lampy UV-C, aby zdezynfekować powietrze w swoim domu.

0 Comments

Leave a Comment