Sztuczna trawa ma wiele zastosowań

Jeśli ktoś miał kiedyś trawnik, to doskonale wie, że bardzo łatwo o to, aby zmarniał. Wystarczy zbyt mała ilość wody, silne promienie słoneczne, ujemne temperatury, a murawa utraci swoje walory estetyczne. Mogą pojawić się także różne choroby, problemem są chwasty konkurujące z trawą o składniki pokarmowe. Na szczęście jest sztuczna trawa ogrodowa, wygodna w użytkowaniu, niewymagająca podlewania ani przeprowadzania licznych zabiegów pielęgnacyjnych. Będzie zdobić posesję przez cały rok, sprawdzi się także na tarasie i balkonie.

Wiecznie zielony trawnik? Z pomocą przychodzi sztuczna trawa do ogrodu

Zadbana trawa, soczyście zielona, odpowiedni wygląd każdego miejsca. Nawet jeśli ktoś nie ma czasu na jej podlewanie, nawożenie, koszenie, to nadal może cieszyć się widokiem pięknego trawnika. Wystarczy ułożyć sztuczną murawę z rolki, o którą nie trzeba szczególnie dbać. Do produkcji sięga się po polietylen i polipropylen. Można liczyć na to, że sztuczna trawa będzie posiadała wysokie walory użytkowe i estetyczne przez długi czas. Jest miękka, więc chodzenie po niej sprawia wręcz przyjemność. Do złudzenia przypomina naturalną murawę, można kupić ją na metry lub w formie płytek. W zależności od wybranego rodzaju, syntetyczna trawa będzie miała inne zabarwienie i odmienną wysokość runa. Na ogromny wybór można liczyć w sklepie dostępnym pod linkiem https://trawa-krajobrazowa.pl/. W sprzedaży znajdują się trawy boiskowe o zwiększonej wytrzymałości oraz murawa krajobrazowa, bardzo dekoracyjna. Trawy ozdobne idealnie sprawdzają się na balkon, taras, plac zabaw, do ogrodu. Można nawet kupić murawę przypominającą trawę wiosenną, leśną polanę itd.


Jakie zastosowanie ma sztuczna trawa?

Sztuczna trawa pojawiła się już w latach 60. XX wieku, ale na wyprodukowanie czegoś o wysokich walorach użytkowych i estetycznych trzeba było poczekać kolejne 30 lat. Pożądany efekt udało się osiągnąć po zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Trawa trzeciej generacji ma elastyczny podkład, jest zabezpieczona lateksem lub poliuretanem. Włókna mogą być nylonowe lub z polipropylenu. Pod koniec XX wieku syntetyczna murawa przestała być wykorzystywana wyłącznie na boiskach sportowych, pojawiła się także w przydomowych ogrodach. Obecnie jest coraz częściej spotykana na terenach otaczających prywatne posesje. Świetnie nadaje się na taras i balkon.

Syntetyczną murawę można położyć w miejscach narażonych na działanie promieniowania słonecznego. Rewelacyjnie nadaje się na plac zabaw dla dzieci, amortyzuje upadki i nie ulega deformacji na skutek intensywnego użytkowania. Murawę z syntetycznych włókien wykorzystuje się również na kempingach i polach namiotowych. Jest bardzo wytrzymała, odporna na uszkodzenia mechaniczne. Przyda się do zagospodarowania przestrzeni na zewnątrz budynków i nawet w pomieszczeniach. Układanie sztucznej trawy jest proste, można to porównać do rozkładania wykładziny podłogowej. Do jej docięcia wystarczy użyć ostrego nożyka. Potrzebny będzie jeszcze klej, aby przykleić murawę do podłoża. Nie będzie dzięki temu się przemieszczać podczas chodzenia po niej.

0 Comments

Leave a Comment