Friends with benefits – co to znaczy i jak wygląda taka relacja?

Termin „przyjaciele z korzyściami” jest nieformalnym określeniem relacji seksualnej, która jest intymna i trwała, ale nie jest sformalizowana.

Wiele osób ma tego typu relacje bez zaangażowania ze sobą w romantyczny związek, ponieważ zapewnia to korzyści płynące z towarzystwa bez zaangażowania.

Friends with benefits – założenia relacji

Relacja friends with benefits opiera się na założeniu, że obie strony są w długotrwałym związku, ale nie są zaangażowane romantycznie.

Ten rodzaj relacji ma wiele wad. Brakuje w nim emocjonalnego związku, który zwykle kojarzy się z romantycznym partnerem.

Może to również prowadzić do zamieszania w umysłach obojga partnerów co do tego, czego tak naprawdę od siebie chcą.

W niektórych przypadkach jeden partner może oprzeć cały swój świat na związku, jednocześnie zaniedbując siebie i swoje życie osobiste.

Friends with benefits a uczucia i stały związek

Ilekroć mamy z kimś bliski związek, naturalne jest, że chcemy przejąć pewne aspekty jego osobowości. Pielęgnuj swoje przyjaźnie, prowadząc długą rozmowę o tym, czego szukasz. Jeśli lubisz tę osobę, ale chcesz się tylko przyjaźnić z korzyściami, może to uratować twoją przyjaźń na dłuższą metę.

Nie bój się szczerze mówić o tym, czego szukasz przed rozpoczęciem nowego związku. W końcu zaoszczędzi to wam obojgu czasu i udręki.

Relacja friends with benefits – jak zacznąć?

Wiele osób ma wiele różnych opinii na temat tego, jak nawiązać związek przyjaźni z korzyściami. Wszystkie mają ten sam cel, ale różne sposoby jego osiągnięcia.

Pierwsza metoda jest najbardziej popularna i oczywista i polega na zgodzie na bycie przyjaciółmi z korzyściami od samego początku. Dzieje się tak zwykle dlatego, że obie strony są świadome tego, w co się pakują, i zgadzają się na to, więc nie ma potrzeby dyskusji na ten temat. Drugi sposób polega na tym, że jedna osoba zaczyna związek jako przyjaciel, a następnie w pewnym momencie wspólnego spędzania czasu mówi coś w stylu „Wiesz, że naprawdę chciałbym, abyśmy byli kimś więcej niż tylko przyjaciółmi”. Chociaż na początku może to być mniej wygodne, na dłuższą metę może prowadzić do większej intymności, ponieważ obie strony są tak samo zaangażowane.

Czy da się łatwo zakończyć związek friends with benefits?

Wyrwanie się ze związku przyjaciół z korzyściami nie jest łatwym zadaniem. Pomyślne zakończenie takich relacji zależy od dużej komunikacji i uczciwości między dwiema zaangażowanymi stronami.

1 Comment

NotAMethAddict 24 sierpnia 2022 at 11:42

A po co to komu nie lepiej po chrześcijańsku ze ślubem zyć

Leave a Comment