Kształt twarzy – jak rozpoznać swój? Poradnik!

Kształt twarzy to cecha twarzy, którą możesz zmieniać z biegiem czasu. Na przykład, jeśli masz owalną twarz, z czasem kość policzkowa i linia szczęki mogą się zaokrąglić i zmiękczyć.

Jeśli urodziłeś się z okrągłą twarzą, twoja linia włosów może pozostać wyższa. Często wraz z wiekiem u ludzi pojawiają się bardziej kanciaste cechy. W obu przypadkach kształt głowy może się zmienić.

Twarze niektórych osób są naturalnie długie lub kwadratowe, podczas gdy inne są bardziej okrągłe lub bardziej kanciaste. Wszystkie te kształty są normalne i od osoby, która je posiada, zależy, czy chce zmienić swój wygląd, dodając makijaż, czy nosząc różne fryzury.

Rodzaje kształtów twarzy u kobiet – jakie można wyróżnić?

Kształt twarzy kobiety opiera się na stosunku szerokości do wzrostu, a także stosunku wielkości głowy do wielkości ciała. Niektóre kobiety mają okrągłą twarz, inne owalne, a inne prostokątne.

Stosunek szerokości do wysokości określa, czy twarz jest okrągła czy kwadratowa. Osoba o wysokim stosunku szerokości do wysokości będzie miała bardziej okrągły lub szerszy wygląd.

Jeśli chodzi o stosunek głowy do ciała, ludzie z głowami, które są mniejsze w stosunku do ich ciała, będą mieli bardziej owalne twarze. Osoby o dłuższych głowach w stosunku do rozmiaru ciała mogą mieć bardziej kanciaste kształty, takie jak kwadratowe lub prostokątne twarze.

Twarz owalna

Twarz osoby może być owalna lub okrągła. Ale jeśli widzisz kogoś, kto ma owalną twarz, mówi się, że ma długą, wąską i prawie w kształcie serca twarz. Owalną twarz można zobaczyć u osób pochodzenia azjatyckiego, ponieważ ich czaszka jest bardziej liniowa niż okrągła, jak u osób rasy białej lub Afroamerykanów.

Twarz okrągła

Okrągła twarz jest ogólnie postrzegana jako atrakcyjny kształt twarzy. Może być owalny lub okrągły i mieć taką samą szerokość od czoła do podbródka.

Następujące rysy twarzy są generalnie związane z twarzami okrągłymi:

  • okrągłe policzki,
  • zaokrąglona linia żuchwy,
  • zaokrąglone usta,
  • i zadarty nos.

Twarz kwadratowa

Kwadratowa twarz to jeden z najpopularniejszych kształtów twarzy dla mężczyzn.

Kwadratowa twarz ma czoło, kości policzkowe i szczękę tej samej szerokości. Może być owalem lub kwadratem o równych proporcjach od rogu do rogu.

Twarz w kształcie serca

Niepowtarzalny kształt twarzy w kształcie serca wyznacza wysunięte czoło i zapadnięte policzki, ze spiczastym podbródkiem.

Twarz w kształcie serca zwykle występuje u osób z długą i wąską linią szczęki.

Twarz w kształcie rombu

Twarze w kształcie rombu są często uważane za najbardziej atrakcyjny typ twarzy. Charakteryzują się szerokimi kośćmi policzkowymi i wąskim podbródkiem, ale należy pamiętać, że ta wskazówka nie jest dla wszystkich.

Twarz prostokątna

Osoby o prostokątnej twarzy są często postrzegane jako inteligentne, logiczne i racjonalne.

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez ludzi jest znaczne zawyżenie lub niedoszacowanie czyjegoś wieku. Ludzie mają tendencję do powiększania czyjegoś wieku, gdy ich twarz jest długa, szczupła lub owalna.

Kształt twarzy – jak rozpoznać swój?

Świetnym sposobem na określenie kształtu twarzy jest przyjrzenie się szerokości czoła i długości nosa. Na przykład szersze czoła kojarzą się z kwadratowym kształtem twarzy, a długie nosy sprawiają, że wyglądasz jak diament.

Rozmiar czoła i długość nosa są ważnymi cechami przy określaniu kształtu twarzy. Na przykład osoby z szerszymi czołami mają zwykle twarze w kształcie kwadratu, podczas gdy osoby z dłuższymi nosami mają zazwyczaj twarze w kształcie rombu.

Kształt twarzy a fryzura

Kształty twarzy można podzielić na 4 główne typy: kwadratowe, okrągłe, owalne i w kształcie serca. Okrągłe twarze są często opisywane jako miękkie i dziecięce, podczas gdy kwadratowe twarze są bardziej męskie. Twarze w kształcie serca wydają się bardziej dziecinne, podczas gdy twarze owalne są zwykle uważane za eleganckie.

Chcąc nadać nieco innych rys swojej twarzy możesz eksperymentować z fryzurami – dodaj grzywkę i sprawdź, jak wpłynie to na kształt twarzy! Pamiętaj jednak, że jest to zabieg wyłącznie kosmetyczny i nie ma faktycznego wpływu na Twój wygląd.

1 Comment

Gość 24 sierpnia 2022 at 11:45

no i super ja mam okrągły

Leave a Comment