Lipoliza miejscowa- na czym polega ten zabieg i kiedy spodziewać się efektów?

Lipoliza to proces rozkładu tłuszczu. Kiedy lipoliza jest inicjowana przez miejscowe wstrzykiwanie substancji zmniejszających objętość, takich jak in vivo fat cinching lub VFC, nazywa się to lipolizą miejscową. Chirurgia lipo redukcyjna również wykorzystuje ten naturalny proces do rozbicia przechowywanego tłuszczu i odprowadzenia go na zewnątrz. Jeśli masz nadmiar tkanki tłuszczowej, który nie znika pod wpływem diety i ćwiczeń, lipoliza miejscowa może być idealnym rozwiązaniem dla uzyskania mniejszego, bardziej smukłego wyglądu. Dowiedz się, jak działa ten zabieg i czy może być odpowiedni dla Ciebie…

Co to jest lipoliza miejscowa?

Lipoliza miejscowa to aplikacja na skórę niewielkiej ilości substancji chemicznej w celu rozbicia komórek tłuszczowych. Substancja chemiczna jest nakładana na powierzchnię skóry za pomocą specjalnego urządzenia, takiego jak ręczna strzykawka, aplikator z pompką lub kaniula miejscowa. Pozostawiasz substancję chemiczną na skórze na tyle długo, aby rozbiła komórki tłuszczowe, a następnie zmywasz ją. Lipoliza miejscowa jest czasami nazywana także podcinaniem tłuszczu in vivo, lipolizą miejscową lub lipolizą skórną.

Jak działa lipoliza?

Komórki tłuszczowe na udach, brzuchu lub gdziekolwiek, gdzie nosisz nadmiar tłuszczu, są naturalnie metabolizowane i rozkładane przez enzymy. Tłuszcz jest metabolizowany, a powstałe kwasy tłuszczowe są rozbijane i uwalniane do krwiobiegu. Te kwasy tłuszczowe są następnie transportowane do wątroby, gdzie są przekształcane w energię, która może być wykorzystana przez organizm do codziennych funkcji. Lokalna lipoliza po prostu przyspiesza naturalny proces lipolizy. W tym kontekście „lokalny” oznacza, że proces ten jest inicjowany przez wstrzyknięcie substancji chemicznych, szczególnie do obszarów tłuszczowych ciała. Ta substancja chemiczna jest rozkładana przez enzymy, tworząc produkty uboczne, które rozkładają komórki tłuszczowe. Z czasem komórki tłuszczowe są metabolizowane, a powstałe kwasy tłuszczowe są rozkładane i uwalniane do krwiobiegu.

Korzyści z miejscowej lipolizy

– Redukcja tkanki tłuszczowej: Główną zaletą lipolizy miejscowej jest to, że może ona zmniejszyć ilość tłuszczu w określonych obszarach ciała. Może to prowadzić do ogólnego szczuplejszego wyglądu.

– Gładki wygląd: Niektórzy ludzie decydują się na poddanie się temu zabiegowi, aby uzyskać gładszy wygląd. Może to być szczególnie przydatne dla osób, które nie są w stanie – lub nie chcą – schudnąć.

– Poprawa samooceny: Wiele osób, które decydują się poddać temu zabiegowi zgłaszają poprawę samooceny. Kiedy ludzie widzą zmniejszenie ich tkanki tłuszczowej, może to pozytywnie wpłynąć na to, jak czują się o sobie.

– Czystsza skóra: Badania wykazały, że miejscowa lipoliza może spowodować czystszą skórę u osób z trądzikiem. Poprzez zmniejszenie ilości tłuszczu w organizmie, trądzik zapalny może być zmniejszony.

– Minimalny czas przestoju: Chociaż lipoliza nie jest tak drastyczna jak liposukcja, wymaga niewielkiego czasu przestoju. Obszary leczone za pomocą liposukcji wymagają zazwyczaj kilku dni bandażowania.

– Przystępna cena: Liposukcja to kosztowna procedura kosmetyczna, która może sięgać tysięcy dolarów. Lipoliza miejscowa jest znacznie bardziej przystępną procedurą.

Efekty uboczne lipolizy miejscowej

– Zaczerwienienie skóry: Niektóre osoby zgłaszają łagodne zaczerwienienie skóry jako efekt uboczny lipolizy. To zaczerwienienie jest zazwyczaj łagodne i ustępuje w ciągu kilku godzin.

– Wrażliwość skóry: Niektóre osoby zgłaszają, że lipoliza miejscowa powoduje wrażliwość skóry. Podczas zabiegu lub krótko po nim może wystąpić pewne zaczerwienienie skóry lub uczucie kłucia. Zwykle ustępuje to po 24 godzinach. – Nasilenie trądziku: W przypadku osób z trądzikiem, lipoliza może czasami powodować pogorszenie trądziku. Zwykle jednak ustępuje to po kilku miesiącach.

– Uczucie pieczenia: Niektóre osoby zgłaszają odczuwanie lekkiego pieczenia podczas zabiegu lipolizy. To uczucie zazwyczaj ustępuje po kilku godzinach.

Ile kosztuje lipoliza miejscowa?

Dokładny koszt tego zabiegu będzie się różnił w zależności od Twoich indywidualnych okoliczności. Średni koszt lipolizy wynosi około 500 dolarów za sesję. Koszt lipolizy jest często niższy niż koszt innych zabiegów kosmetycznych. Na przykład, tummy tuck będzie zazwyczaj kosztować około 5.000 dolarów. Ważne jest, aby pamiętać, że liposukcja spowoduje trwałe usunięcie komórek tłuszczowych, podczas gdy lipoliza będzie tylko rozbić komórki tłuszczowe.

Kto jest dobrym kandydatem do przeprowadzenia lipolizy miejscowej?

Jesteś dobrym kandydatem do lipolizy, jeśli jesteś zdrowy i masz dodatkową tkankę tłuszczową, która nie znika dzięki diecie i ćwiczeniom. Powinnaś również być zaangażowana w comiesięczne zabiegi, które sprawiają, że proces ten działa. Typ i kolor skóry nie są czynnikami decydującymi o tym, czy można poddać się lipolizie. Osoby z określonym procentem tkanki tłuszczowej, które są powyżej pewnego wieku mogą nie być dobrymi kandydatami do lipolizy. Procedura ta może nie być dobrym wyborem, jeśli masz stan zdrowia lub przyjmujesz pewne leki.

Lipoza miejscowa czy warto?

Lipoliza miejscowa polega na zastosowaniu substancji chemicznej na powierzchnię skóry w celu przyspieszenia rozpadu komórek tłuszczowych. Jest to stosunkowo bezpieczna i skuteczna procedura, która może pomóc Ci uzyskać szczuplejszy wygląd bez stosowania diety lub ćwiczeń. Jest również mniej inwazyjna niż inne zabiegi kosmetyczne, takie jak liposukcja i może być wykonywana w gabinecie lekarskim. Dzięki odpowiednim zabiegom, lipoliza miejscowa może pomóc Ci osiągnąć ciało, którego pragniesz. Jeśli próbowałeś diety i ćwiczeń, ale nie może wydawać się, aby pozbyć się tłuszczu, może chcesz rozważyć lipolizę. Z odpowiednim lekarzem, procedura ta może pomóc Ci osiągnąć ciało, które zawsze chciałeś.

0 Comments

Leave a Comment