Najważniejsze kwestie w organizowaniu imprezy firmowej

Impreza firmowa to oczekiwane wydarzenie. Nie jest organizowane często, dlatego też sprawia ludziom wszystkim taką radość. Planowana z wielką starannością na pewno zostanie na długo w pamięci uczestniczących osób. O czym powinno się pamiętać, jeżeli organizuje się taką zabawę? Przed szefem nie lada zadanie, jeżeli chce, aby jego podwładni mieli o nim dobre zdanie.

Czas na zabawę

Nie tylko sama impreza firmowa jest ważna, ale również czas na nią powinien być dobry. Zawsze z wyprzedzeniem należy organizować takie spotkania, aby mieć pewność, że wszystkie zaproszone osoby będą mogły wziąć w niej udział. Dwa miesiące naprzód to taka idealna propozycja. Tak, do tego czasu może się dużo wydarzyć. Poza tym chorób nikt nie planuje, ale zdecydowana większość osób będzie mogła przyjść, ponieważ w tym czasie nikt nic nie zaplanuje. 

Do tego warto wybierać takie dni, gdzie w razie potrzeby na drugi dzień będzie można swoje „odchorować”. Przychodzenie na kacu do pracy nikomu nie służy, a też odbieranie telefonów, że ktoś bierze urlop na żądanie, nie jest sympatyczne. Może piątek lub sobota? Albo tzw. długi weekend? To jedna z najlepszych propozycji, jeżeli chodzi o czas na imprezę.

Miejsce na zabawę

Skoro mamy się bawić, to musi być miejsce na zabawę. Takie imprezy firmowe należy urządzać w miejscach, które przygotowane są na tego typu imprezy. Restauracja, klub, czy też dom weselny – tam zawsze można znaleźć miejsce, gdzie będzie można tańczyć do białego rana. Przy czym pamiętajmy o tym, że musi być tego miejsca odpowiednio dużo, ale też sala nie może być za wielka, aby goście „nie pogubili się” na otwartej przestrzeni. Wiadomo, że nigdy nie przyjdą wszyscy. 

Szacuje się, że z imprezy firmowej zawsze odpada ok.10% osób. Tylko że jeżeli mamy imprezę firmową na sto osób, to nie wynajmujmy sali na 200 osób. Zbyt dużo wolnej przestrzeni nie wygląda dobrze, a poza tym ludzie podczas takiego spotkania mogą źle się czuć. Jeżeli chodzi o imprezy w plenerze, to zawsze wybierajmy takie miejsca, gdzie głośne krzyki i zabawy nie będą nikomu przeszkadzać.

Jedzenie, napoje i muzyka

Nie można zapomnieć o tym, że podczas imprezy firmowej nie może zabraknąć jedzenia, napoi i muzyki. Dzięki temu wiadomo, że nikt podczas zabawy nie będzie się nudził, a goście nie będą wychodzili z zabawy głodni. Jeżeli chodzi o muzykę, to DJ jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ będzie umieć zaproponować muzykę dla różnych pokoleń. Coś starego, coś nowego, coś wesołego i coś spokojnego – wszyscy będą mogli poszaleć na parkiecie. 

W przypadku jedzenia – forma jest dowolna. Aczkolwiek dużo zależy od okoliczności, gdzie zabawa się odbywa. Jeżeli jest to impreza plenerowa, to dobrym pomysłem może być catering na konferencję w Gdańsku z klasycznymi daniami kuchni polskiej. W przypadku restauracji wszystko należy uzgodnić z obsługą. Napoje – chyba każdy wie, że takie imprezy muszą mieć alkohol. To na niego wszyscy czekają, aby móc w końcu w przyjemnych okolicznościach się zrelaksować i zapomnieć o tym, co czeka ich od nowego tygodnia pracy.

0 Comments

Leave a Comment