Co zabrać ze sobą na śniadanie zamiast kanapek?

Śniadanie na słodko

Jeśli lubisz słodkie śniadania, to zamiast kanapek możesz wybrać coś innego. Na przykład płatki z mlekiem i owocami. Możesz je urozmaicić dodając do nich orzechy, pestki dyni lub siemię lniane. Płatki są bardzo sycące i dostarczają dużo energii na cały dzień. Dodatkowo są zdrowe i smaczne.

Innym pomysłem na słodkie śniadanie jest omlet z owocami. Jest to bardzo proste i szybkie w przygotowaniu danie. Wystarczy ubijać jajka z odrobiną mleka, a następnie wrzucić do nich ulubione owoce. Omlet można podawać z jogurtem naturalnym lub serem twarogowym.

Śniadanie na słono

Jeśli wolisz słone śniadania, to możesz wybrać jajecznicę z warzywami. Jest to bardzo proste i smaczne danie, które można przygotować w kilka minut. Do jajecznicy możesz dodać dowolne warzywa, np. paprykę, cebulę, pomidory lub pieczarki. Dodatkowo możesz posypać jajecznicę ulubionymi przyprawami.

Kolejnym pomysłem na słone śniadanie jest sałatka jarzynowa. Możesz skomponować ją wedle swojego uznania, dodając ulubione warzywa i ser feta lub kurczaka. Sałatka jarzynowa jest lekkostrawna i sycąca, a do tego bardzo zdrowa.

Zdrowe przekąski

Jeśli masz mało czasu na przygotowanie śniadania, to możesz sięgnąć po zdrowe przekąski. Na przykład owsianka na wodzie lub jogurt naturalny ze świeżymi owocami. Oba te produkty są sycące i dostarczają dużo energii na cały dzień.

Innym pomysłem na zdrowe śniadanie jest smoothie bananowe. Wystarczy blendować banana z mlekiem roślinnym lub jogurtem naturalnym oraz ulubionymi owocami i warzywami. Smoothie bananowe jest bardzo sycące i smaczne.

0 Comments

Leave a Comment