Filmy warte obejrzenia – musisz je zobaczyć!

Film to seria nieruchomych obrazów ułożonych razem w celu opowiedzenia historii. Jest zwykle pokazywany w teatrze lub w telewizji. Pierwszym niemym filmem był „The Great Train Robbery”, nakręcony przez Thomasa Edisona w 1903 roku.

Obecnie oglądanie filmów pozwala zatrzymać się na chwilę i odpocząć oraz zrelaksować się – w tym zestawieniu przygotowaliśmy 10 filmów wartych obejrzenia!

1. Incepcja

Film Incepcja jest popularnym tematem od wielu lat.

Incepcja to film o zawodowym złodzieju, który poprzez sny wchodzi do ludzkiej podświadomości. Zespół ds. kradzieży musi zasiać pomysł w czyjejś głowie, korzystając z własnego snu ofiary.

Film był nominowany do ośmiu Oscarów i zdobył cztery Oscary, w tym za najlepsze efekty wizualne i najlepszy montaż dźwięku.

2. Ex-machina

Akcja filmu rozgrywa się w przyszłości, w której wszyscy ludzie są albo zabijani, albo umieszczani w Internecie; oznacza to, że na ziemi żyją tylko androidy. Bohaterem filmu jest android znany jako „człowiek”, który przez pewien czas musi udawać człowieka. Jednak czuje, że współczuje ludziom, którzy myślą, że jest jednym z nich.

Ex-machina został wyreżyserowany przez Alexa Garlanda i został wydany w 2015 roku. Wykorzystał motyw science fiction, który mocno koncentruje się na sztucznej inteligencji, aby zbadać, co mogłoby się stać, gdyby sztuczna inteligencja przejęła kontrolę nad ludzkością.

3. Żebro Adama

Film „Żebro Adama” opowiada o dwóch walczących parach, z których jedna jest parą wegetarianką. Film pokazuje, jak żona (wegetarianka) może zareagować, gdy jej mąż zje mięso, co jest zabronione przez jej religię.

Wniosek z tego filmu jest taki, że reakcja żony była znacznie ostrzejsza niż reakcja męża. Podczas gdy ona reagowała gniewem i przemocą, po prostu zbył to wzruszeniem ramion, jakby to było dla niego nic. Film ma silne podteksty dotyczące męskiej dominacji i kobiecego ucisku, co można było zobaczyć w reakcji obu stron w tym filmie.

4. Księżniczka łabędzi

Film opowiada historię księżniczki, która została przemieniona w łabędzia przez klątwę złego czarnoksiężnika. Oparta jest na niemieckiej bajce „Schwanhilde”.

„Księżniczka łabędzia” to amerykański animowany muzyczny film fantasy z 1994 roku wyprodukowany przez Sullivan Bluth Studios i wydany przez The Samuel Goldwyn Company. Jest luźno oparty na balecie „Jezioro łabędzie”, z fabułą z udziałem złego czarnoksiężnika i dwóch książąt, którzy zakochują się w pięknej księżniczce Odetcie (głos Jodi Benson).

5. Zakochany bez pamięci

Film podzielony jest na trzy rozdziały, a każdy rozdział opowiada inną historię miłości. W pierwszym rozdziale mężczyzna i kobieta spotykają się przypadkiem. Oboje stracili wspomnienia, ale czują dla siebie coś wyjątkowego. Nie są świadomi swoich wspomnień, ponieważ nieznany sprawca zdiagnozował u nich amnezję. Jednak zakochują się w sobie bez pamięci o przeszłości.

W drugim rozdziale mężczyzna zakochuje się w kobiecie, którą ledwo zna. Został zatrudniony do pracy jako gospodyni domowa i z czasem zakochuje się w niej, gdy zaczyna mu opowiadać o sobie. W miarę jak ich związek rozwija się coraz bardziej, proponuje jej małżeństwo, ale ona go odrzuca, ponieważ chce uwolnić się od ponownego przywiązania do kogoś innego.

6. Wstyd

Film opowiada o mężczyźnie, który tak bardzo wstydzi się swojego ciała, że nie chce być widziany nago.

Główny bohater Jonah Hill, Pat Solitano, musi stawić czoła swojej przeszłej chorobie psychicznej po tym, jak spotyka Nate’a (Bradley Cooper), który właśnie został wypisany ze szpitala psychiatrycznego, a Pat jest zdeterminowany, by mu pomóc.

7. Atlas chmur

Cloud Atlas to brytyjsko-niemiecki thriller science fiction z 2013 roku w reżyserii rodzeństwa Wachowskich i Toma Tykwera. Zaadaptowany na podstawie powieści Davida Mitchella z 2004 roku o tym samym tytule, film rozgrywa się w wielu okresach czasu.

Film ma obsadę, która przedstawia postaci, które odradzały się na przestrzeni wieków. Główny wątek fabularny podąża za dziennikarzem (w tej roli Tom Hanks), który bada społeczeństwo, w którym konsumpcja zastąpiła współczucie i gdzie technologia może uzyskać dostęp do czyichkolwiek myśli w dowolnym momencie.

8. Manchester by sea

Akcja tego filmu rozgrywa się w Manchesterze w Anglii. To opowieść o dwójce kochanków, którzy ze względu na klasę społeczną zmuszeni są do rozstania. Joe jest biednym marynarzem, a Ellie bogatą młodą kobietą, która była jego kochanką. Film zaczyna się, gdy Ellie świętuje swoje urodziny, a jej ojciec dowiaduje się, że potajemnie spotykała się z Joe.

Jednak kiedy Joe wraca po trzech latach spędzonych na morzu, dowiaduje się, że Ellie jest zaręczona z bogatym mężczyzną i jest w ciąży z jego dzieckiem. Film śledzi Joego, który bezskutecznie próbuje znaleźć Ellie, a następnie podejmuje pracę biurową, aby sfinansować swoje nowe życie jako ojciec jej dziecka.

9. Teoria wszystkiego

Einstein powiedział kiedyś: „Najbardziej niezrozumiałą rzeczą w świecie jest to, że jest on zrozumiały”.

Ten film z teorią wszystkiego obejmuje życie i pracę naukowca Stephena Hawkinga. Film zaczyna się od Hawkinga w młodości i śledzi go przez jego karierę akademicką. Pokazuje, w jaki sposób znalazł sposób na połączenie mechaniki kwantowej i ogólnej teorii względności w jedną kompletną teorię. Ten pierwszy film z trylogii nakręconej przez BBC obejmuje wszystkie aspekty tej historii, od jego ciekawskiej natury jako dziecka po walkę z ALS (choroba Lou Gehriga).

10. Interstellar

Interstellar Film to film science fiction, który został wydany w 2014 roku. Film wyreżyserował Christopher Nolan, a występują w nim Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain i Michael Caine.

Akcja osadzona jest w przyszłości, w której ludność Ziemi cierpi z powodu głodu oraz skutków zmian klimatycznych. Aby przetrwać, wielu ludzi jest zmuszonych do życia w izolacji lub w miastach pod kopułą.

Marzenie głównego bohatera Coopera o eksploracji kosmosu prowadzi go do wyboru do misji przez tunel czasoprzestrzenny w pobliżu Saturna, teoretycznie stworzony przez most Einstein-Rosen (tunel czasoprzestrzenny).

Cooper dołącza do Branda, który szuka swojego ojca (profesor Brand) i wraz z doktorem Mannem próbuje ocalić ludzkość na Ziemi.

0 Comments

Leave a Comment