Domowe sposoby na gardło, czyli jak wyleczyć bół gardła domowymi sposobami?

Ból gardła może być oznaką infekcji górnych dróg oddechowych, według Mayo Clinic. Inne prawdopodobne przyczyny to alergie, refluks żołądkowy i nadużywanie głosu.

Ból gardła może wystąpić w wyniku infekcji wirusami lub bakteriami. Lekarze nie znają dokładnej przyczyny niektórych bólów gardła, ale podejrzewają, że może się to zdarzyć z kilku powodów. Najczęstszą z nich jest infekcja górnych dróg oddechowych wywołana przez bakterie lub wirusy. Mniej powszechnymi przyczynami są alergie i choroba refluksowa.

Najczęstszym objawem jest ból gardła, który może utrudniać i bolesność połykania.

Domowe sposoby na ból gardła – jak wyleczyć bolące gardło?

– Płukanie gardła słoną lub ciepłą wodą zmieszaną z miodem i sokiem z cytryny pomaga zmniejszyć dyskomfort w gardle i zmniejszyć kaszel.

– Płukanie gardła octem jabłkowym, solą i czosnkiem w proszku pomaga złagodzić objawy bólu gardła.

– Nakładanie lodu na szyję pomaga zmniejszyć ból karku i głowy, a także obniża gorączkę poprzez schłodzenie głowy.

– Picie dużej ilości płynów może pomóc w utrzymaniu nawodnienia.

Chore gardło – jak je rozpoznać?

Ból gardła jest objawem infekcji lub innej choroby lub może być oznaką alergii lub innych problemów. Najczęstszym objawem jest ból i tkliwość w gardle. Pacjenci powinni również zwracać uwagę na objawy, takie jak gorączka, utrata głosu i trudności w połykaniu.

Leki na ból gardła – jakie wybrać?

Leki na ból gardła mogą być stosowane w celu złagodzenia bólu gardła. Leki te są zwykle stosowane przez kilka dni tylko w celu pozbycia się infekcji i złagodzenia niepokoju lub dyskomfortu.

Antybiotyki przepisywane w takich przypadkach zwykle mają wysoką cenę. Wiele antybiotyków nie jest zalecanych do stosowania przez dzieci, kobiety w ciąży lub osoby z innymi schorzeniami, dlatego przed ich zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.

1 Comment

lol69 24 sierpnia 2022 at 11:51

najlepszy lek to herbata z miodem i wódka i czoskiem

Leave a Comment