Kapsułki do prania – jak ich używać i jakie wybrać? Czy kapsułki do prania

Kapsułki do prania to wygodny sposób na pranie bez konieczności kupowania drogich detergentów i zmiękczaczy do tkanin.

Niektórzy twierdzą, że kapsułki do prania nie czyszczą ubrań tak dobrze, jak tradycyjne detergenty. Według badań większość zabrudzeń jest uwalniana z ubrań po praniu, co oznacza, że z czasem nie gromadzi się we włóknach.

Czas prania ubrań z użyciem kapsułek do prania zależy od ich zabrudzenia i rozmiaru. Brudne ubrania zajmą więcej czasu niż świeżo uprane ubrania. Większe ubrania zajmą mniej czasu niż mniejsze rzeczy, takie jak skarpetki i bielizna.

Kapsułki do prania – skład i wykonanie

Kapsułki do prania wykonane są z rozpuszczalnych w wodzie otoczek, które rozpuszczają się w płynach, np. w pralce. Wewnątrz kapsułki znajduje się substancja czynna oraz kilka innych składników w postaci granulek lub mikrocząstek.

Substancja znajdująca się w kapsułce jest uwalniana, gdy tylko jest mokra.

We wnętrzu kapsułek do prania można znaleźć wiele różnych substancji: detergenty, wybielacze, enzymy i tlenowe środki czyszczące.

Zadaniem kapsułek do prania jest usunięcie wszelkich zabrudzeń z ubrań poprzez ich zamoczenie. W ten sposób mogą również czyścić plamy enzymami i usuwać zapachy za pomocą tlenowego detergentu do prania.

Większość kapsułek zawiera około 100 mililitrów (ml) płynu i ma od 3 do 20 cykli prania dostępnych na kapsułkę, w zależności od ilości płynu.

Kapsułki do prania – jak używać?

Kapsułki do prania to najprostszy sposób, aby Twoje ubrania były czyste i pachniały świeżością. Kapsułki zawierają określoną ilość detergentu, która jest odmierzana dla każdego wsadu.

Ogólnie tabletki piorące są używane w pralce bębnowej, ale można je również stosować w tradycyjnej pralce ładowanej od góry. Napełnij bęben wodą i dodaj ubrania jak zwykle, a następnie zamknij drzwi pralki.

Włóż jedną lub dwie kapsułki do bębna przed rozpoczęciem cyklu (ilość będzie się różnić w zależności od wielkości wsadu). Po dodaniu jednej lub dwóch tabletek ponownie uruchom cykl, naciskając przycisk „Start” na pralce.

Kapsułki rozpuszczają się w czasie prania i uwalniają swoją zawartość do odzieży, gdzie działają magicznie, usuwając plamy i zapachy.

Stosowanie kapsułek do prania – zalety

Kapsułki do prania to wygodny sposób na pranie ubrań w domu, ale czy rzeczywiście pozwala to zaoszczędzić pieniądze?

Badanie przeprowadzone przez Departament ds. Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej wykazało, że wiele osób używających kapsułek do prania może wydawać więcej na rachunki za energię. Badanie wykazało, że potrzeba średnio 10 prań, zanim te produkty uchronią konsumenta przed zakupem detergentu.

Dlatego kapsułki do prania nie są warte swojej ceny, ponieważ na dłuższą metę mogą kosztować więcej.

0 Comments

Leave a Comment