Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie iPhone’a?

Apple to jedna z najcenniejszych firm na świecie, a ich iPhone to jeden z najpopularniejszych smartfonów na rynku. Przy tej popularności nie jest zaskoczeniem, że niektórzy ludzie chcą chronić swoją inwestycję niewielkim ubezpieczeniem. Często zdarza się, że ludzie wydają 3000 zł  lub więcej na iPhone’a. Warto więc przemyśleć ubezpieczenie tego sprzętu.

Co powinieneś wiedzieć o ubezpieczeniu iPhone’a? 

Ubezpieczenie iPhone’a jest koniecznością dla tych, którzy mają drogie telefony. Koszt samego telefonu to nie jedyny wydatek, o który trzeba się martwić. Musisz także wziąć pod uwagę, ile kosztuje Twój telefon, gdy zostanie uszkodzony lub skradziony. Ubezpieczenie pokryje te wydatki i upewni się, że nie płacisz za coś, na co cię nie stać.

Jeśli chcesz uzyskać ubezpieczenie iPhone’a, przed dokonaniem zakupu musisz wiedzieć kilka rzeczy. Po pierwsze, istnieją dwa rodzaje ubezpieczenia: plan wymiany lub plan ochrony. Ochrona zastępcza zastąpi telefon, jeśli zostanie zgubiony, skradziony lub uszkodzony, podczas gdy plan ochrony naprawi uszkodzenia i ochroni urządzenie przed przyszłymi incydentami, jeśli powtórzą się one w przyszłości. Po drugie, istnieją dwa rodzaje stawek: abonamenty miesięczne i jednorazowe z różnymi cenami.

Zastanów się przed zakupem

Co powinieneś wiedzieć o ubezpieczeniu iPhone’a? Przed zakupem należy wziąć pod uwagę m.in.:

– Jakiego pokrycia potrzebujesz? Istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o ubezpieczenie iPhone’a. Możesz uzyskać ochronę tylko dla swojego telefonu lub telefonu i jego zawartości albo dla telefonu i innych urządzeń, takich jak laptopy lub tablety.

– Ile pokrycia potrzebujesz? Potrzebna kwota zasięgu będzie zależeć od tego, ile pieniędzy zainwestowałeś w swój telefon.

Czy warto ubezpieczyć iPhone’a? 

Zakup ubezpieczenia iPhone’a może zapewnić Ci spokój ducha i oszczędzić Ci kosztów finansowych związanych z wypadkami, gdy iPhone nieobjęty gwarancją zostanie zdiagnozowany z rachunkiem za naprawę, który jest zbyt wysoki w stosunku do wartości urządzenia.

Zalety i wady ubezpieczenia iPhone’a

Plusy: Ochrona przed wypadkami – czy to przed klęskami żywiołowymi, czy przypadkowymi szkodami poniesionymi przez innych; ochrona finansów w przypadku posiadania starszego modelu lub naprawy powypadkowe są zbyt wysokie, aby zastąpić ośmioletnie iphone’y, a także iphone’y z zakresu naprawy ekranu o wiele więcej.

Minusy: Inwestycja finansowa, choć dość tania miesięcznie, jeśli zostanie zapłacona z góry. Obowiązuje długi okres anulowania — pozwala klientom na anulowanie umowy w dowolnym momencie w pierwszych 11 ratach. 

1 Comment

Gość 24 sierpnia 2022 at 11:46

no ja ubezpieczyłem

Leave a Comment