Lamele ścienne w sypialni – hit aranżacji wnętrz!

Lamele są narodowym elementem tradycyjnego południowo-śródziemnomorskiego stylu architektonicznego. Są to cienkie okna szczelinowe, które zapewniają wentylację i doświetlenie pomieszczeń wewnątrz domów.

Lamele były wdrażane stopniowo w szerokiej gamie stylów architektonicznych i w różnych regionach, gdzie stały się ikoniczną częścią lokalnej architektury i kultury.

Lemele ścienne – gdzie są wykorzystywane?

Lamele są elementem dekoracyjnym w architekturze. Są to cienkie, płaskie elementy, które tworzą zewnętrzną powierzchnię budynku.

Lamele są zwykle używane w starożytnej architekturze, gdzie zazwyczaj znajdują się na nich krenelaż i często pełnią funkcję łukowego dachu lub balkonu, z którego można oglądać otoczenie. Najbardziej znanym tego przykładem jest pałac Alhambra w Granadzie w Hiszpanii.

Lamele drewniane – zalety

Używanie lameli drewnianych w formie dekoracji wnętrza staje się dzisiaj bardzo popularne – dlaczego tak jest? Oprócz walorów estetycznych lemele ścienne posiadają kilka zalet:

  • Kosztuje mniej niż inne materiały budowlane
  • Działa jako tłumik dźwięku
  • Zapobiega przedostawaniu się termitów i innych szkodników do domu
  • Elastyczny do celów konfiguracyjnych

Lemele ścienne w sypialni – postaw na unikatowe rozwiązania!

Lamele ścienne to bardzo kreatywny sposób na dodanie prywatności do sypialni i uczynienie jej trochę bardziej przytulnym. Jest to alternatywa dla ścian pełnych, którą można zbudować jako dodatkową konstrukcję w pomieszczeniu. Są świetne dla każdego, kto chce stworzyć bardziej intymną przestrzeń, jednocześnie mając wystarczająco dużo światła.

0 Comments

Leave a Comment