Co świadczy o wysokiej jakości okapów kuchennych?

Na rynku można dostać bardzo dużo okapów kuchennych, a każdy model charakteryzuje się nieco innymi funkcjami. Aby zapewnić sobie ich jak najwięcej, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Dowiedz się, co świadczy o tym, że okap kuchenny charakteryzuje się najwyższą jakością i sprawdź, gdzie znaleźć tego rodzaju produkt.

Dobry okap kuchenny – czym się charakteryzuje?

Do najważniejszych funkcji okapu kuchennego należy niwelowanie nieprzyjemnych zapachów, które wydzielane są podczas gotowania. Urządzenie może działać w dwóch trybach: zamkniętym (na zasadzie filtrów) oraz otwartym (poprzez odprowadzanie powietrza na zewnątrz budynku). Oba warianty są równie dobre i poza oczyszczaniem pomieszczenia sprawiają, że para wodna nie osadza się na meblach, co przedłuża ich dobry stan. Kupując tak ważne i potrzebne urządzenie, należy kierować się przede wszystkim jego funkcjonalnością i wysoką jakością. Dobrze jest również zwrócić uwagę na design sprzętu, tak aby był on odpowiednio dostosowany do całej aranżacji przestrzeni.

Czym charakteryzuje się wysokiej jakości okap kuchenny? 

Kuchnia to przestrzeń, która jest użytkowana przez domowników najczęściej. Służy ona bowiem nie tylko do przyrządzania rozmaitych posiłków, ale jest również przestrzenią do wspólnego ich spożywania. Niekiedy pomieszczenie jest także miejscem, w którym przyjmuje się gości. Okap kuchenny powinien zapewniać odpowiednie warunki do przebywania we wnętrzu, a na to składa się kilka cech. Warto je uwzględnić podczas podejmowania decyzji o tym, jakie urządzenie znajdzie się w kuchni.

Wydajność okapu

Okap kuchenny powinien oczyszczać powietrze tak szybko i sprawnie, jak to tylko możliwe. Na to wpływa wydajność urządzenia. Podkreśla się, że im jest ona większa, tym lepiej. Warto jednak mieć na uwadze, że powinna być ona również dostosowana do metrażu wnętrza. Aby obliczyć odpowiednią moc okapu kuchennego, specjaliści mnożą wielkość kuchni przez liczbę 9. Wynik mówi o tym, jaka powinna być średnia wydajność sprzętu na średnim biegu. 

Tryb pracy

Każde urządzenie działa nieco inaczej. Modele okapów kuchennych różnią się od siebie nie tylko sposobem oczyszczania powietrza, ale również głośnością, która wytwarzana jest podczas tej czynności. Dobrze jest wybrać model, który działa jak najciszej. Warto także zwrócić uwagę na to, by okap był wyposażony w energooszczędne silniki BLDC. 

Design urządzenia

Ważnym czynnikiem jest to, by sprzęt, jaki znajdzie się w kuchni, był dopasowany do reszty wyposażenia pod względem wyglądu. Obecnie na rynku można znaleźć wiele okapów kuchennych, które we wnętrzach prezentują się bardzo pięknie. Coraz modniejsze stają się okapy zintegrowane z płytą indukcyjną oraz modele wyspowe w kształcie tuby.

Innowacyjne udogodnienia

Decydując się na okap kuchenny, warto zadbać o to, by sprzęt nie tylko ułatwiał przygotowywanie potraw, ale miał również inne funkcje. Dobrze jest wybrać na przykład produkt, który posiada wbudowane oświetlenie LED, co znacznie usprawnia wszelkie prace kuchenne. Można też zwrócić uwagę na inne, dodatkowe udogodnienia np. możliwość sterowania okapem za pomocą pilota. To z pewnością znacznie ułatwi korzystanie ze sprzętu. Takie nowoczesne modele można znaleźć w sklepie renomowanego producenta okapów Ciarko Design.

0 Comments

Leave a Comment