Plastyka powiek górnych w Warszawie

Skóra wokół oczu ze względu na swoją budowę, cienką i delikatną strukturę dużo szybciej się starzeje. Powstają wówczas oznaki starzenia w postaci zmarszczek mimicznych – kurzych łapek, doliny łez, worków pod oczami oraz wiotkości skóry górnej powieki. Te niedoskonałości dodają dodatkowe lata do wyglądu i zabierają młodzieńcze i pełne blasku spojrzenie. Jakie zabieg na opadającą powiekę? Gdzie wykonać plastykę powiek górnych w Warszawie?

Jaki zabieg na opadające powieki wykonać?

Wraz z upływającym czasem dochodzi do procesów starzenia się skóry. W skórze produkowane są mniejsze ilości kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego a więc składników odpowiedzialnych za młodzieńczy wygląd skóry. W związku z tym pojawiają się oznaki starzenia w postaci zmarszczek, wiotkości skóry i przebarwień. Ze względu na delikatną budowę skóry wokół oczu, okolica ta szybciej się starzeje i dochodzi do powstania wiotkości skóry górnych powiek. Najskuteczniejszym zabiegiem redukującym opadającą powiekę jest zabieg – blefaroplastyki powiek górnych.

Plastyka powiek górnych – na czym polega?

Zabieg plastyki powiek górnych – blefaroplastyka powiek to zabieg chirurgicznego usunięcia nadmiaru skóry oraz przepuklin tłuszczowych. Głównymi wskazaniami do zabiegu są: wiotkość skóry, opadnięcie powieki górnych, przepukliny tłuszczowe, zaburzone pole widzenia, bóle głowy i ciężkość powiek. 

Zabieg polega na wycięciu wąskiego fragmentu skóry z górnej powieki wraz z przepuklinami tłuszczowymi. Zabieg trwa około 1,5h i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Po okresie około 10-12 dni po zabiegu, zdejmowane są szwy. Efekty utrzymują się kilka-kilkanaście lat.

Gdzie wykonać plastykę powiek górnych w Warszawie?

Zabieg blefaroplastyki powiek jest wykonywany w RosaMed Clinic przez lekarza chirurga, dr Agatę Ostaszewską. Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja z chirurgiem kwalifikująca do zabiegu i wykluczająca przeciwwskazania.

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z RosaMed Clinic.

0 Comments

Leave a Comment